Ukryty przekaz choroby - 25-29.05.2020

trening identyfikacji i uwalniania emocji

Rozpocznij

OPIS WARSZTATU

U źródła każdej choroby, obok obserwowanych, mierzalnych czynników fizycznych czy biologicznych, znajduje się emocjonalne cierpienie, którego wydźwięk jest „bio-logicznie” powiązany z jej objawami. Każda choroba ma unikalny emocjonalny kod, którego zrozumienie i uzdrowienie wspiera uwolnienie się od choroby i jej ewentualnych nawrotów.

Emocjonalne cierpienie jest wynikiem naszego postrzegania rzeczywistości, będącego wypadkową wielu czynników, między innymi takich jak nasz poziom świadomości, warunkowanie, którego doświadczyliśmy w dzieciństwie i wczesnej młodości czy pamięć traum przeżytych przez naszych przodków.

Zrozumienie ukrytego przekazu choroby i indywidualnych uwarunkowań związanego z chorobą emocjonalnego cierpienia pozwala dostosować metody pracy z emocjami do indywidualnych potrzeb i możliwości osoby szukającej skutecznego rozwiązania swojego problemu zdrowotnego.

Uwaga!

Treści warsztatu nie są substytutem porady medycznej zarówno w części dotyczącej diagnozy, jak i terapii. Warsztatu nie należy pod żadnym względem traktować jako alternatywy dla medycyny akademickiej. Trening dotyka obszaru emocji, któremu w konwencjonalnym podejściu nie poświęca się wystarczającej uwagi, jest on więc cennym uzupełnieniem spojrzenia na zagadnienie choroby.

Ważne!

Warsztat nie jest przeznaczony dla osób cierpiących na choroby psychiczne, organiczne choroby ośrodkowego układu nerwowego oraz osób z istotnymi ograniczeniami układu ruchu.

DLA KOGO?

 • dla tych, którzy chcą zrozumieć emocjonalne przyczyny swojej choroby
 • dla wszystkich, którzy mimo odkrytego emocjonalnego przekazu choroby nie potrafią poradzić sobie z uwolnieniem emocjonalnych schematów leżących u jej podłoża
 • dla każdego, kto chce zrozumieć emocjonalne schematy rodzinnych chorób i podjąć pracę w ramach profilaktyki własnego zdrowia
 • dla poszukujących powiązania pomiędzy emocjonalnymi kodami chorób i własnym rozwojem


Ważne! 

Warsztat nie jest przeznaczony dla osób cierpiących na choroby psychiczne, organiczne choroby ośrodkowego układu nerwowego oraz osób z istotnymi ograniczeniami układu ruchu.

W warsztacie mogą brać udział osoby, które uczestniczyły:

 • w podstawowym treningu identyfikacji i uwalniania emocji, organizowanym przez Instytut Rozwoju Osobistego Euphonia i Vedica
 • rozszerzonym treningu terapeutycznym z Jolantą Toporowicz lub innym, certyfikowanym psychoterapeutą
 • rocznym kursie rozwoju osobistego, organizowanym przez Instytut Rozwoju Osobistego Euphonia

CO BĘDZIEMY ROBIĆ PODCZAS TRENINGU?

 • Poznamy podstawy psychobiologii.
 • Przyjrzymy się wybranym jednostkom chorobowym z perspektywy psychobiologii (tematyka dostosowana do potrzeb grupy),
 • Poznamy Mapę Świadomości i potencjał związany z funkcjonowaniem na różnych jej poziomach,
 • Zgłębimy temat emocji, mechanizmów obronnych i techniki uwalniania emocji,
 • Będziemy się uczyć identyfikacji i ekspresji emocji poprzez ciało,
 • Poznamy podstawowe techniki uwalniania emocji poprzez pracę z ciałem,
 • Przyjrzymy się zależnościom pomiędzy przekonaniami, a emocjami i zrobimy pierwszy krok w kierunku uwolnienia emocji związanych z chorobą,


Każdy uczestnik warsztatu będzie miał czas na indywidualną konsultację oraz indywidualną pracę uwalniania emocji w grupie.

KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Każdy z uczestników ma swoją indywidualną konsultację, podczas której przyjrzy się swoim problemom z perspektywy psychobiologii. Konieczne jest wypełnienie indywidualnej ankiety, która stanowi załącznik do materiałów organizacyjnych i odesłanie jej do 02 MAJA 2020 na adres: kontakt@vedica.pl (Marzanna Radziszewska).

Ankieta powinna być zwięzła. Nie może przekraczać po wypełnieniu 4 stron (rysunek drzewa rodowego jest poza tym limitem). Im zwięźlejszy opis, tym łatwiej prowadzącej konsultację wyłowić istotne dla uczestnika treści. 

Konsultacja trwa 45 minut.

Uwaga dla tych, którzy korzystali już z konsultacji u Marzanny Radziszewskiej: konieczne jest wypełnienie nowej ankiety. Proszę zwrócić uwagę na punkty, które nie są zawarte w ankiecie na standardową konsultację.


PROGRAM WARSZTATÓW

/organizatorzy zastrzegają sobie prawo do drobnych zmian w programie warsztatu/

 • Wprowadzenie do psychobiologii, omówienie wybranych jednostek chorobowych – wykład
 • Mapa Świadomości, podstawy pracy z emocjami – wykład
 • Indywidualne konsultacje w nurcie psychobiologii dla każdego uczestnika
 • Podstawowy trening identyfikacji emocji oparty o pracę z ciałem
 • Podstawowy trening ekspresji wybranych emocji oparty o pracę z ciałem
 • Indywidualna praca własna w temacie uwalniania emocji dla każdego uczestnika


ORGANIZACJA WARSZTATÓW

Charakter

WARSZTAT

wykłady i trening, połączony z pracą własną + konsultacja

Organizatorzy

EUPHONIA I VEDICA

Miejsce

HOTEL JAKUBUS

Jakubowice k. Namysłowa

Limit miejsc

18 OSÓB

Praca w 2 grupach po 9 osób każda

Cena zajęć

1900 zł z VAT

+ koszty pobytu

PROWADZĄCE

mgr Jolanta Toporowicz

Certyfikowana psychoterapeutka z 26 letnim doświadczeniem zawodowym, autorka mapy poziomów świadomości ego, twórczyni autorskiego programu kursu „Zaufać sobie”, właścicielka instytutu Euphonia, autorka książki „(Nie)zwyczajne ja”.

dr n.med. Marzanna Radziszewska

Lekarz medycyny akademickiej z wieloletnim, bogatym dorobkiem naukowym i klinicznym, praktyk Psychobiologii z dziesięcioletnim doświadczeniem, wykładowca, twórczyni autorskiego programu Akademii Psychobiologii, założycielka i właścicielka Vedica.

Cena warsztatu

w cenie warsztatu nie są uwzglednione koszty pobytu ani wyżywienie

 • cena obejmuje zajęcia przez 5 dni szkoleniowych i pełną opiekę prowadzących
 • zajęcia odbywają się w 2 grupach maksymalnie 9-osobowych
 • płatne od razu podczas zapisu - przez płatności online
 • cena z VAT

   

UWAGA: Cena za warsztat nie obejmuje kosztów pobytu w wysokości 848 zł (płatne bezpośrednio w hotelu, podczas wymeldowania). 

Koszty pobytu obejmują: 4 noclegi w pokojach 2- i 3-osobowych, pełne wyżywienie wegetariańskie (od obiadu w pierwszym dniu do obiadu w ostatni dzień)

Nie ma możliwości skorzystania z samego warsztatu, bez pobytu!

1900 PLN brutto

Rezerwuj

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat kursu, wolnych miejsc i płatności, prosimy o kontakt z Instytutem.Marta Bilińska-Rochewicz


telefon: +48 501 805 464


e-mail: marta.rochewicz@euphonia.pl